Politehnica Timișoara a fost eliminată din Cupa României, încă din primul meci. Aceasta a fost eliminată de către CSM Reșița, care a înscris două goluri în poarta timișorenilor, fără a primi niciunul.
Politehnica Timișoara se afla în Liga III, în timp ce Reșița joacă în Liga IV.
În timp ce Politehnica a ieșit din Cupa României, celelalte două echipe din Timiș, care joacă îl Liga II s-au calificat în următorul tur al Cupei României.
Ripensia Timișoara a învins-o pe Ghironda & Ghirmanda Vii cu 2 – 0, iar CSC Dumbrăvița a trecut de Avântul Periam cu 1 – 0.





















