La spital a ajuns o fetiță de numai 2 ani, în urma unei agresiuni brutale suferite din partea propriului său tată. Incidentul a avut loc în comuna Ciclova Română din județul Caraș-Severin, într-o seară de joi. Mama micuței a sunat imediat la numărul de urgență 112 și le-a relatat polițiștilor cu privire la eveniment, ceea ce a condus la reținerea imediată a bărbatului de către autoritățile legale.
„In seara zilei de 04.01.2024, polițiștii Secției 8 Poliție Rurală Oravița au fost sesizați de către mama minorei despre faptul că soțul acesteia ar fi lovit-o pe minoră cu palmele peste față.
În baza probatoriului administrat, ieri, 5.01.2024, bărbatul a fost reținut de polițiști și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin, pentru 24 de ore, în cauză cercetările fiind continuate pentru săvârșirea infracțiunii de violență în familie, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Oravița„, transmit reprezentantii IPJ Caras Severin.
Fetița a fost adusă cu mare grabă la spital pentru a primi îngrijiri medicale, iar acolo a rămas internată, însoțită de mama sa. În același timp, reprezentanții Direcției de Asistență Socială au intervenit și au preluat în grijă cei doi frați ai copilei din aceeași familie.





















